Knihy

Černá neděle (Back Sunday) - 1975
Červený drak (Red Dragon) - 1981
Mlčení jehňátek (The Silence of the Lambs) - 1988
Hannibal (Hannibal) - 1999
Hannibal Zrození (Hannibal Rising) - 2007

Informace o Thomasu Harrisovi:

Stejně jako sérioví zabijáci, kteří terorizují lidi v jeho románech, Thomas Harris je hádanka. Informace o jeho životě je vzácné i těžké najít. A vypadá to, že mimochodem Harris, autor z čtyři bestsellerů, to má rád.

Toto je známo o Thomasu Harrisovi. Narodil se v Jackson, Tennessee, v roce 1940. Jeho rodiče William a Polly se přestěhovali se do rodného města jeho otce - Rich, v Mississippi, když byl Thomas ještě velmi mladý, aby se tak jeho otec mohl stát farmářem.

Navštěvoval Clarksdaleskou střední školu, kde jeho matka učila biologii. Jeho matka říká, že utrácel nejvíce času četbou a psaním a Hemmingway byl jeho oblíbený spisovatel. Žil tam, do okamžiku, než on odešel do Baylorské univerzity v Waco, Texasu. Pracoval jako policejní reportér pro Herald Tribune. Potkal a oženil se spolužačkou jménem Harriet. Měli jednu dceru, Anne, dříve než se rozvedli v roce 1960. Jeho otec zemřel během tohoto stejného období jeho života.

Harris začínal spisovatelskou kariéru, poslal hrůzné příběhy k časopisům jako True a Argosy.

Podle přátel, tyto příběhy udávaly mnoho typických Harrisových charakteristických znaků, nejvíce pozoruhodná jeho neuvěřitelná pozornost k detailu. Když promoval v 1964, strávil krátké období cestováním přes Evropu, dříve než začal pracovat pro Associated Press v New Yorku, kde byl zpravodaj od 1968 do 1974. To bylo tato práce, která mu dala cenná nahlédnutí do světa zločinu. To také vedlo k psaní jeho prvního románu.

Černá neděle, publikovaná v roce 1975, je popis skupiny arabských teroristů a Vietnamského veterána a jejich pokusu o bombový útok na Super Bowl. Nápad pro příběh byl smísený od Harrise a dvou jiných zpravodajů z práce, Sam Maull a Richard Riley. Oni zpočátku bádali a začínali psát spolu, ale nakonec Harris převzal projekt. Kniha byla prodaná Putnam, a tři zálohy rozděleny. Nicméně, to byl Harris, kdo sklízel odměny románu. Román přijatý s různou kritkou, se ale stal bestsellerem a populární filmem, a najednou měl Harris v svých rukách novou kariéru.

Na rozdíl od nějakých spisovatelů, kteří vyrábějí novou knihu každý podzim, Harris trávil přehnané množství času zkoumáním každé knihy, usilovat o dokonalost. Pro ten důvod, jeho příští román - Červený drak, byl vydán až šest roků později - v roce 1981 Román je o agentu FBI, který hledá sériového vraha. Poprvé zde uvedl postavu psychiatra/psychopata doktora Hannibala „kanibala“ Lectera. Červený drak se změnil se na populární film Michalem Manna a vydláždil cestu pro Harrisův nejpopulárnější román Mlčení Jehňátek.

Mlčení jehňátěk vydané v roce 1988, je mnoha považované za mistrovské dílo napětí. Popisuje studentku FBI Clarice Starlingovou v hledání šíleného zabijáka s přezdívkou Buffalo Bill, který zabíjí mladé ženy , aby mohl používat jejich kůži k šití si „oděvu“ . V jejím hledání, narazí na Lectera, který ví to hodně o Buffalo Billovi a chce obchod jeho informací výměnou za informace o Clarice. Román se dostává hluboko do myslí bláznů, ukazuje, že mohou být šílení i oslniví zároveň. To také ukazuje reálný portrét odhodlané ženy, musející chytit zabijáka a vypořádat se s fyzickým nebezpečím i psychickou stránkou věci.

Román byl velký bestseller, ale to se také změnilo se na celonárodní fenomén, když ho Jonathan Demme převedl na filmové plátno. Film byl přijat význačný ohlasy a stal se kasovním trhákem, zachránil filmový společnostní Orion z hrozícího bankrotu. Všechny tři z Harrisových knih si užily obnovy s úspěchem filmu, ale to nezastavilo se tam. Zaslouženě si Mlčení jehňátek odneslo 5 oskarů: Nejlepší film, Režie (Jonathan Demme), Nejlepší herec v hlavní roli (Anthony Hopkins-role dr.Hannibala Lectera), Nejlepší herečka v hlavní roli (Jodie Foster-role Clarice Starling), Nejlepší scénář (Ted Tally). Všechny naprosto zasloužené, ale nejvíce sir Anthony Hopkins, jehož ztvárnění dr.Lectera bylo naprosto dokonale děsivé a oslňující.

V roce 1999, Harris vydal dlouho očekávané pokračování Mlčení jehňátek, vhodně nazvané Hannibal. O dva roky později převedené rovněž na filmové plátno s Anthony Hopkinsem v hlavní roli (Hannibal Lecter).

Harris má domovy v Rich, Mississippi; Long Island, New York a Miami, Florida. Jeho matka, s kým on udržuje se v blízkém kontaktu, říká, že má ráda jeho práci a není z ní vystrašená.

Zatímco Thomas Harris říkal, že skončil s charakterem Hannibala Lectera, na začátku roku 2003 bylo ohlášeno , že Harris pracuje na novém příběhu nazvaném The Lecter Variations: The Story of Young Hannibal Lecter (Lecterovi variace: příběh mladého Hannibala Lectera). Příběh bude sledovat kanibalského zabijáka od jeho dětství v Litvě přes jeho dospívání v Paříži a k jeho příjezdu do Spojených států.