„Ve své kanceláři bych vám nedovolil ani zvednout telefon. Máte hlas jako vysloužilá venkovská kurva,“ zařval Krendler ze svého místa za květinami.
„Uvidíme, jak se budete tvářit až požádám o PŘÍDAVEK. To se vám asi bude zdát, že slyšíte OliveraTwista,“ odsekla Starlingová a vyvolala tak v doktoru Lecterovi škodolibou radost, kterou sotva dokázal potlačit.
Prosinec 10, Hannibal

Na Krendlera působila nepříjemně už samotná přítomnost nemocného Masona v temné místnosti, sípáni a vzdychání respirátoru a donekonečna se vlnící úhoř, dnes však ještě musel navíc vydržet sledovat stále dokola videozáznam Pazziho smrti.
Sedmkrát sledoval Krendler, jak si Viggertovi prohlížejí Davida, Pazziho pád a jeho vyhřezlé vnitřnosti. Posedmé se už Krendler obával, že vypadnou vnitřnosti i z Davida.
Listopad 10, Hannibal

Masone, Masone. Vzhledem k tomu, že mě chceš tak hrozně moc vidět, poskytnu Ti pár slov útěchy a Ty moc dobře víš, že nikdy nelžu. Než zemřeš, spatříš ještě můj obličej.
S pozdravem
Hannibal Lecter

P. S. Dělám si však starosti, že tak dlouho nevydržíš naživu, Masone. Musíš se bránit proti novým kmenům bakterií zápalu plic. Víš, že jsi velice choulostivý, když tak stále ležíš v posteli (a budeš i nadále). Doporučoval bych Ti, aby ses nechal neprodlené očkovat a připoj k tomu imunizační injekce proti žloutence typu A i B. Nechci Tě předčasně ztratit.
Říjen 10, Hannibal

Mezi stovkami papírů našla i jeho hotelové účty ze St. Louis. Astronomické sumy. Láhev Batard-Montrachet za sto dvacet pět dolarů. Jak sladce muselo chutnat po tolika letech vězeňské stravy.
Vyžádala si kopie všeho z Florencie a Italové jí vyhověli. Podle kvality tisku usoudila, že na kopírce musí používat snad saze.
Září 10, Hannibal

Pak Starlingová vykřikla do tmy: „Haló, vy tam, prosím pozor! Jsem federální agentka. Pokud zde ilegálně bydlíte, můžete klidně odejít. Nezatknu vás. Nezajímáte mě. Je mi jedno, jestli se vrátíte, až tu dokončím svou práci. Teď můžete vyjít ven. Pokud budete klást odpor, přivodíte si vážné zranění, až vám prostřelím prdel. Děkuji vám.“
Srpen 10, Hannibal

BEHAVIORÁLNÍ VÝZKUM je oddělení FBI, které se zabývá sériovými vraždami. Své kanceláře má v podzemí, kde se udržuje stálá teplota vzduchu. V uplynulých letech se malíři pokoušeli svými nástroji poněkud oživit tyto podzemní prostory. Výsledek nebyl o nic lepší nežli kosmetické úpravy v pohřebním ústavu.
Červenec 10, Hannibal

„Starlingová, věděla jste, že jedna z prvních obětí doktora Lectera je stále naživu?“
„Ten bohatý. Rodina nabídla odměnu.“
„Ano, Mason Verger. Je v Marylandu připojený na respirátor. Jeho otec letos zemřel a odkázal mu obrovský majetek - podniká v masném průmyslu, vyrábí konzervy. Starý Verger také nechal Masonovi jednoho kongresmana a jednoho člena výboru pro justiční dozor, kteří se bez jeho finanční podpory neobejdou.
Červen 10, Hannibal

Barney pokrčil rameny a neříkal nic.
„Asi čekáte, až se z něj zase stane hvězda dne. Co vlastně chcete, Barneyi?“
„Než umřu, chci vidět všechny Vermeery na světě.“
„Musím se ptát, kdo vás s Vermeerem seznámil?“
Květen 10, Hannibal

Odměnou bude, že vás neobviním z bránění výkonu spravedlnosti. Nechala jsem vás na pokoji i tehdy, když jste dal v nemocnici pod můj stůl štěnici.“
„Ta patřila zesnulému doktoru Chiltonovi.“
„Zesnulému? Jak víte, že jde o zesnulého doktora Chiltona?“
„No, každopádně už tu sedm let není,“ odpověděl Barney.
Duben 10, Hannibal

„Dobrý večer, agentko Starlingová.“
„Doktore Pilchere.“
„Co takhle profesore Pilchere.“
„Vy jste profesor?“
„Ne, ale nejsem ani doktor.
Březen 10, Mlčení jehňátek

„Roden je fajn,“ řekl Starlingové, hned jakmile Roden opustil místnost.
„Taky bych řekla.“
„Vážně si to myslíte?“ Pilchera její názor okouzlil. „Školu jsme dokončili stejně a hrozně jsme chtěli být někde spolu. Ale on si našel práci, kdy musel sedět v uhelném dole a sledovat rozpad protonů. Hrozně dlouho byl ve tmě. Ale je fajn. Jen se před ním nesmí mluvit o rozpadu protonů.“
„Pokusím se to nějak obejít.“
Únor 10, Mlčení jehňátek

Pilcher si prohlížel lahvičku proti světlu.
Roden se přišel také podívat. „Kde jste to našla? Snad jste to nezastřelila vlastní pistolí? Dostala jste i jeho maminku?“
Starlingová uvažovala, do jaké míry by mu prospělo, kdyby dostal jednu ránu předloktím do čelisti.
Leden 10, Mlčení jehňátek

„Požádám ji, aby se vzdala. Doufám, že to udělá - necháme ji, ať se předvede. Ale - a teď mě dobře poslouchejte - jestli budeme muset Eveldu Drumgovou nějak zneškodnit, potřebuju, abyste mi skutečně pomohli. Ne že mi budete jen krýt záda, je třeba jí to pořádně zavařit. Ať vás ani nenapadne, pánové, že se budete jen tak dívat, jak se válím s Eveldou v blátě a snažím se ji přeprat.“
Prosinec 09, Hannibal

Sammie přispěl do sbírky baptistického kostela v Trune hlavou své matky. Zpívali tam To nejlepší, co máš, dej svému Pánu, a to bylo skutečně to nejdůležitější, co Sammie měl.“
Listopad 09, Mlčení jehňátek

FRANKENSTEINOVA NEVĚSTA - hlásal titulek National Tattleru v regálech supermarketů.
FBI nevydala žádné oficiální prohlášení, ale uvnitř ústavu se o tom hodně mluvilo, tím si byla Starlingová jista.
Při snídani ji jeden spolužák, který až nadměrně používal vodu po holení Canoe, označil jako Melvin Pelvisovou, což byla stupidní narážka na Melvina Purvise, největšího Hooverova tajného agenta v třicátých letech. Ardelia Mappová mu na to něco odsekla, načež úplně zbledl a odešel od snídaně, aniž by cokoli ochutnal.
Říjen 09, Mlčení jehňátek

„Paul Krendler - Paula znáte - přišel neoficiálně z Úřadu generálního inspektora na ministerstvu spravedlnosti. Paul nám chce tak trochu pomoci, současně tu je i není, jen se nás pokusí vytáhnout z bryndy, jestli mi rozumíte.“
Starlingová věděla, co si pod tím má představit: federální vyšetřovatel je někdo, kdo se dostaví na bitevní pole až po bitvě a doráží zraněné.
Září 09, Hannibal

Milý Masone,
děkuji Ti, že jsi na mne vyhlásil tak obrovskou odměnu. Kéž bys ji ještě zvýšil. Jako varovný signál funguje ten leták lépe nežli radar. Navádí úředníky všude na světe, aby se zpronevěřili svým povinnostem a pátrali po mně soukromě - s jakými výsledky, to víš.
Píšu vlastně proto, abych Ti osvěžil paměť, pokud jde o Tvůj bývalý nos. Ve svém inspirujícím rozhovoru proti drogám jsi onehdy v Ladies' Home Journal tvrdil, že jsi dal sežrat svůj nos, jakož i zbytek obličeje, svým čoklům, Skippymu a Spotymu, kteří ti leželi u nohou a radostně vrtěli ocasy. To tedy ne. Snědl jsi to sám, pro osvěžení. Z toho křoupání, jak jsi to žvýkal, bych odhadl, že složení je podobné kuřecímu žaludku - „Chutná to jako kuře!“ - tak zněla Tvoje tehdejší poznámka. Připomněl mi to tuhle v bistru jeden zvuk, když nějaký Francouz konzumoval kuřecí salát.
Srpen 09, Hannibal

Recepční vložil kartu do automatu. „Jistě víte, že máte nárok používat garáž nemocnice.“
„Ano, děkuji vám,“ řekl dr. Lecter. Už před chvílí zaparkoval Wymanovo auto v oné garáži, s Wymanem v kufru auta.
Nosič přinesl do apartmá zavazadla pana Wymana a dostal za to jednu z pětidolarových Wymanových bankovek.
Červenec 09, Mlčení jehňátek

„Pomohl bych ho tam ubytovat a vrátil bych se jen několik hodin po službě,“ řekl Barney.
„To už není vaše starost, Barneyi. Budu tam já. Já jim předvedu, jak se s ním musí zacházet, krok po kroku.“
„Měli by si dávat pozor,“ řekl Barney. „On tedy rozhodně pozorný bude.“
Červen 09, Mlčení jehňátek

Senátorka Martinová a Hannibal Lecter se chvíli poměřovali očima. Jeden z nich nesmírně inteligentní, druhého nešlo podle běžných lidských kritérií nikam zařadit.
Květen 09, Mlčení jehňátek

Králíček si to tedy nemohl opatřit dřív než v úterý. Přečetl si to a napsal Lecterovi. Rankin a Willingham se ještě pořád hrabou v odpadcích z nemocnice a snaží se najít obálku. Hrozná práce. V Chesapeaku totiž neoddělují papíry a použité pleny.
Duben 09, Červený drak

Grahamova tvář mu nic neříkala. Prozatím obrázek odložil na stranu.
Zato ale Lecter... Lecter. Tohle nebyl dobrý obrázek pana doktora. Dolarhyde měl lepší, který vyhrabal z krabice ve skříni. Byl publikován po Lecterově uvěznění a byly na něm vidět ty úžasné oči.
Březen 09, Červený drak

„Zajímalo by mne, jestli tohle už udělal někdy předtím - jestli jim dával do úst kukly nebo jiný hmyz,“ řekla Starlingová. „Při pitvě se to dá opomenout, hlavně u mrtvol vytažených z řeky. Znáte to, úřední ohledavač vidí evidentní příčinu smrti, většinou tam bývá hrozné vedro, všichni už to chtějí mít za sebou... dalo by se tohle zjistit zpětně?“
„Pokud to bude nutné. Patologové vám všichni do jednoho řeknou, že nic neopomněli, tím si buďte jista. Jane Doeová z Cincinnati je pořád ještě v mrazáku. Řeknu jim, ať se na ni podívají, ale ty ostatní čtyři jsou už pod zemí. Příkazy k exhumaci zpravidla vzruší veřejnost. Musíme to teď provést se čtyřmi pacienty, kteří zemřeli během láskyplné péče doktora Lectera, a to jen proto, abychom zjistili přesnou příčinu smrti.
Únor 09, Mlčení jehňátek

Dnes večer vyřizoval korespondenci, kterou chtěl poslat přes jednu zásilkovou službu v Londýně.
Nejdříve ze všeho poslal Barneymu velkorysou peněžní částku a vzkaz s poděkováním za četné laskavosti, jež Lecterovi v ústavu prokazoval.
Dále sepsal policejní ochrance krátký vzkaz pro dr. Fredericka Chiltona. Ve vzkazu sliboval, že brzy poctí dr. Chiltona svou návštěvou. Po této návštěvě - psal dál - by se nemocnici docela vyplatilo, aby instrukce ohledně výživy dr. Chiltona byly vytetovány přímo na čelo dr. Chiltonovi. Ušetří se tím dost papírování.
Leden 09, Mlčení jehňátek

Chceš vědět, co by byla nejlepší návnada?“
„Nejsem si tak jistý, že ta chci vědět.“
„Nejlepší návnada by byl Lecter,“ řekl Graham.
„A to jako jak?“
„Vím, že by to bylo peklo, pustit se do něčeho takového. Vzali bysme Lectera do federální ochranné vazby - Chiltona v Chesapeaku by z toho asi klepla pepka - a zašili ho někam na vojenskou psychiatrii na oddělení s maximálním zabezpečením. Nafingovali bysme jeho útěk.“
„Proboha, Wille.“
„A po velkém „útěku“ bysme v příštím vydání Expresu poslali Králíčkovi vzkaz. Lecter by si s ním dal rande.“
„Proč by se propánakrále měl někdo chtít sejít s Lecterem?
Prosinec 08, Červený drak

„Možná byste mohla dostat záznamy o Buffalo Billovi. Zprávy a fotografie. Sám bych se na to docela rád podíval.“
To nepochybuju. „Doktore Lectere, něco jste tady nakousnul. Povězte mi o tom člověku v packardovi.“
„Vy jste našla celého člověka? Zvláštní. Já viděl jenom hlavu. Odkud se mohlo vzít to ostatní?“
Listopad 08, Mlčení jehňátek

FBI mi bláhově odmítá zasílat Law Enforcement Bulletin, ale dostávám ho z druhé ruky, a také News od Johna Jaye a psychiatrické časopisy. A ty dělí sériové vrahy na dvě skupiny - organizované a neorganizované. Jaký na to máte vy názor?“
„To je... jen základní, oni evidentně...“
„Simplistní, to je slovo, které jste chtěla použít. Agentko Starlingová, většina psychologie se zde praktikuje na infantilní úrovni a psychologie v oddělení behaviorálního výzkumu je na úrovni frenologie*.

*(Frenologie je pseudovědecká disciplína, která se snaží z tvaru lebky a detailů na ní odvozovat duševní vlastnosti člověka, intelekt, povahu a charakter.)
Říjen 08, Mlčení jehňátek

Šéf i dirigent vypovídali, že si nemohou vybavit sled podávaných jídel při večeři, na kterou je dr. Lecter pozval, i když Lecter byl proslulý vybranými lahůdkami na svých hodovních stolech a do gurmánských časopisů přispěl již mnoha články.
Šéf filharmonie se zanedlouho poté začal léčit na anorexii a alkoholismus v nervovém sanatoriu v Basileji.
Září 08, Mlčení jehňátek

Dr. Lecter posunul Pazziho kupředu k zábradlí balkonu. Zábradlí mu sahalo po stehna.
Pazzi viděl dolů na náměstí a skrze reflektory rozeznával místo, kde upálili Savonarolu, kde sám sobě přísahal, že dr. Lectera prodá Masonu Vergerovi. Pohlédl vzhůru a zoufale doufal, že Bůh to vidí.
Srpen 08, Hannibal

„S tím novým houslistou hrají o sto procent lépe,“ zašeptala Pazzimu do ucha. Tohoto vynikajícího hráče na violu se jim podařilo získat na místo nesnesitelně neschopného houslisty, Sogliatova bratrance, který před několika týdny záhadně zmizel.
Červenec 08, Hannibal

„Lauro, dovol, abych ti představil doktora Fella. Doktore, signora Pazziová, moje žena.“
Signora Pazziová si už zvykla, že lidé obdivují její krásu, a to, co následovalo, jí připadalo mimořádně šarmantní, jejímu manželovi už méně.
Červen 08, Hannibal

(Will Graham odchází z Baltimorského ústavu)
Byl otupělý, snad až na strach, že by otupělost mohlo vystřídat něco jiného. Kráčel beze slova se skloněnou hlavou a skoro mohl slyšet svou vlastní krev, jako duté pleskání křídel. Cesta ven se zdála velmi krátká. Byla to jen budova. Jen pět dveří mezi Lecterem a světem tam venku. Měl absurdní pocit, že Lecter vyšel ven spolu s ním. Venku před vchodem se zastavil a rozhlédl se, aby se ujistil, že je opravdu sám.
Květen 08, Červený drak

„Co po tobě chce?“
„Abych se podíval na důkazy. Jsem soudní znalec, Molly. Viděla jsi můj diplom.“
„Se svým diplomem jsi zacpal díru ve stropní desce, to jsem viděla.“
Duben 08, Červený drak

Brigham se natáhnul na přední sedadlo spolujezdce a vzal si své spisy.
„Starlingová, jak to, že se vždycky dostaneš do takovejch sraček?“ zeptal se a usmíval se přitom.
„Protože si mě pokaždé vyžádáš,“ odpověděla.
Březen 08, Hannibal

Na náměstí Pazzi zíral na prázdné místo na parkovišti, kde déšť začal smývat suché oblázky tam, kde stál jaguár dr. Lectera.
Dr. Lecter - Pazzi už ho dále nevnímal jako dr. Fella. Byl to dr. Hannibal Lecter.
Postačující důkaz pro Masona by se teď mohl nacházet v kapse Pazziho pláště. Postačující důkazy proti Pazzimu teď déšť splachoval z pláště na boty.
Únor 08, Hannibal

„Crawford ti to neřekl? Byl mým nadřízeným v těch dvou případech, když jsem odešel z FBI akademie zpátky do terénu. Ty dva případy byly jediné tohohle druhu, které kdy měl - a Jack už pracuje hodně dlouho. Teď má nový. Tenhle druh psychopata je velmi výjimečný. A on ví, že mám... zkušenost.“
„Ano, to máš, „ řekla Molly.
Košili měl rozepnutou a mohla vidět zahnutou jizvu přes břicho.
Leden 08, Červený drak

Trvalo mu patnáct minut, než prošel celý seznam uskladněných položek. Žádná promítačka, žádná kamera, žádný film.
Graham se opřel o opěradlo a upřeně pozoroval usmívající se Jacobiovy na obrázku před ním.
Co jsi s tím sakra provedl? Bylo to ukradeno? Ukradl to vrah? Jestli to vrah ukradl, střelil to pak? Panebože, daruj mi překupníka, kterýho se nám podaří najít.
Prosinec 07, Červený drak

Bylo jasné, že Graham je duchem někde jinde.
Kdyby byl Graham normální agent, Crawford by mu patrně pohrozil doživotní službou na Aleutách.
Listopad 07, Červený drak

„A co vaše večeře pro šéfy orchestru?“
„Vám se ještě nikdy nestalo, že k vám pořád někdo chodí a vy nemáte ani čas jít nakoupit? Musíte prostě vyjít s tím, co dům dá.
Říjen 07, Mlčení jehňátek

Ke stolu se přiloudaly tři nápadně ošklivé chlupaté obludy a rozvalily se po zemi kolem.
„Proboha, „ řekl Crawford.“
„Jsou to pravděpodobně psi, „ vysvětloval Graham. „Lidi tady pořád nějaké malé pohazují. Ty roztomilé se mi podaří udat. Zbytek zůstává tady a roste.“
Září 07, Červený drak

Všechno měla zdědit jeho žena až na malý pozemek někde v Californii, který byl napsán na děti a jejich potomstvo. Nějaké peníze také odkázal synovi, který to přežil. Zaplatí mu to asi tak ještě tři roky studia na universitě. Jsem si jist, že v té době bude pořád ještě v prváku.
Srpen 07, Červený drak

„Promluvme si o tom, kde je Jacobi.“
„Můžu vám to zkusit zjistit,“ řeklo děvče.
Graham počkal, než se poptala po ostatních pokojích. Všude, kde se zastavila, bylo slyšet splachování záchodu.
Červenec 07, Červený drak

Všechno to bylo pojištěné, sepsané s registračními čísly, přesně jak to pojišťovna vyžadovala. Člověk, který jednou vyhořel, pojistí i tapety.
Červen 07, Červený drak

Je to zvláštní, víte, Lecter je psychiatr a sám publikuje v odborných časopisech samé mimořádné věci, nikdy ale nepíše o svých drobných anomaliích.
Květen 07, Mlčení jehňátek

„Která je vaše nejhorší vzpomínka z dětství?“
Starlingová se zhluboka nadechla.
„Rychle,“ řekl dr. Lecter, „nezajímá mě váš nejhorší výmysl.“
Duben 07, Mlčení jehňátek

„Mischo, největší útěchu čerpáme z vědomí, že Bůh neexistuje. Vím, že nejsi odsouzena k věčnému otroctví v nebi, že nemusíš do skonání věků líbat Bohu prdel. Tam, kde jsi, je lépe než v ráji. Ponořila ses do požehnané nicoty. Denně na tebe vzpomínám. Moc mi chybíš.“
Březen 07, Hannibal Zrození

Agent zkontroloval, jestli je Lecterův vzkaz na svém místě a složil noviny do balíčku, který byl spěšně poslán do Washingtonu. Ještě jednou v životě se měl na ty noviny znovu podívat a rozpoznat na přední stránce rozmazaný otisk svého palce, ale mělo to být až za dlouhá léta, až jednou vezme své děti, aby si prohlédli výstavu na velitelství FBI.
Únor 07, Hannibal

Jestli je doktor Lecter opravdu tady a jestli se jí podaří se ho zmocnit, třeba mu dokáže i spoutat ruce a nohy, nacpat ho do kufru a dojet s ním až do okresní věznice. Přivezla si s sebou čtyři páry kovových pout a provaz dost dlouhý, aby ho mohla svázat jako balík a on ji nemohl pokousat. V daném okamžiku raději nemyslela na to, jak je doktor silný.
Leden 07, Hannibal

JEDEN Z AXIOMŮ behaviorální vědy říká, že vrazi všeho druhu působí většinou jen v určitém teritoriu, kanibalové řádí po celé zemi.
Prosinec 06, Hannibal

„Nakonec to nejlepší. Jednou za rok si vyrazíte na týden z nemocnice a pojedete sem.“ Vložila mapu do přepravky. Dr. Lecter si ji nevzal.
„Ostrov Plum,“ pokračovala. „Každé odpoledne během toho týdne se můžete procházet po pláži nebo si zaplavat v moři, nejbližší dozorci v okruhu šedesáti pěti metrů. Bude vás ale střežit pohotovostní oddíl. To je všechno.“
„Když odmítnu?“
„V tom případě si sem pověste nějaké závěsy. To by možná pomohlo."
Listopad 06, Mlčení jehňátek

„Máte na mysli tu knihu doktora Blooma?“
„Ano.“
„Vyhledala jste si tam i mne, že?“
„Ano.“
„Jak mne tam popisuje?“
„Čistý sociopat.“
„Co myslíte, má doktor Bloom vždycky pravdu?“
„Pořád čekám, až někde vyjde najevo, že si pouze na něco hraje.“
Dr. Lecter se usmál a úsměv odhalil jeho malé bílé zoubky. „Vždycky se najde nějaký expert, Clarice.
Říjen 06, Mlčení jehňátek

„Víte, když Lectera chytli, mysleli jsme, že se nám naskytla jedinečná příležitost studovat čistého sociopata,“ řekl Chilton. „Je naprosto výjimečné dostat nějakého živého. A Lecter je opravdu bystrý a vnímavý; vyzná se v psychiatrii... a je to hromadný vrah. Zdálo se, že bude spolupracovat, a my jsme si mysleli, že by s ním mohli otevřít nový pohled na tuto duševní úchylku, představovali jsme si, že budeme jako Beamont studující trávení nad otevřeným žaludkem sv. Martina. Ale jak se nakonec ukázalo, nerozumíme mu teď u nic víc, než jsme mu rozuměli ten den, kdy sem přišel."
Září 06, Červený drak

Doemling se v křesle trochu předklonil, jako by seděl na místě pro svědky, a otočil hlavu k Masonovi, jako by zde hrál roli soudce. Krendler v něm ihned postřehl znalce z praxe, opatrného a pečlivého soudního znalce, v případě potřeby dobrého svědka za dva tisíce dolarů.
Srpen 06, Hannibal

„To vůbec nesouvisí s pověstí ústavu nebo vašimi řádnými pacienty. Co myslíte, do FBI se taky hlásí blbečci. Máme je tam pořád. Zrovna minulý týden v St. Louis zažádal jeden v paruce. Vypadal jako Moe. Měl bazuku, dvě rakety a v golfovém pytli čapku z medvědí kůže.“
„Přijali jste ho?“
Červenec 06, Mlčení jehňátek

Když senátorka Martinová viděla, jak se dr. Chilton předvádí, poděsilo ji to téměř stejně, jako když jí zmizela dcera. Jakoukoli důvěru, kterou k němu kdy eventuálně pociťovala, teď vystřídal strach a tušení, že je to naprostý blázen.
Červen 06, Mlčení jehňátek

„To je zajímavé,“ řekl Graham.
„Není to „zajímavé“. Na tohle jste vy už přišel dřív.“
„Napadlo mě to.“
„Vy jste sem přišel prostě se na mě podívat. Nasát zase tu starou atmosféru, viďte? Proč si prostě nečuchnete sám k sobě?“
Květen 06, Červený drak

„Ten druhý obrázek, to je ukřižování? Prostřední kříž je prázdný.“
„To je Golgota po sejmutí Krista z kříže. Uhel a fix na balicím papíru. Tohle totiž nakonec zůstalo tomu zloději, kterému slibovali ráj, když odnesli velikonočního beránka.“
„A co to bylo?“
„Pochopitelně zpřelámané údy, stejně jako u toho druhého, který se Kristovi vysmíval.
Duben 06, Mlčení jehňátek

„Jsme vám velmi vděčni za vaši pomoc, pane doktore Chiltone.“
„Upřímně řečeno, někdy si připadám spíš jako Lecterova sekretářka než jako věznitel,“ řekl Chilton.
Březen 06, Červený drak

„To nic,“ řekl doktor Silverman a vzal do ruky podložku se zprávou o stavu pacienta, umístěnou v nohách postele. „Klidně si udělejte, co potřebujete.“
„Díky,“ odpověděl dr. Lecter a lehkým svižným pohybem zápěstí udeřil doktora Silvermana zezadu do zátylku koženým obuškem.
Únor 06, Hannibal

Viděl jsi dost pitev, Barneyi. Jak vypadají mrtví, kteří byli udušení?“
„Mají znaky krvácení za očními víčky.“
„Mason nemá oční víčka.“
Leden 06, Hannibal

Jeho poslední zastávkou byl obchod se zdravotnickými potřebami - byl nedaleko Všeobecné nemocnice milosrdných, a objevil zde pravý poklad: zánovní Strykerovu sekerku určenou do piteven - mohl ji snadno umístit do svého piknikového koše namísto termosky. Sekáček byl ještě v záruční lhůtě a patřila k němu i další výbava: univerzální nůž na lebeční kosti, jakož i lebeční klín, takže měl svou kuchyňskou výbavu téměř kompletní.
Prosinec 05, Hannibal

"Můžu se dotknout vaší tváře? Chci vědět, jestli se usmíváte nebo mračíte." Sarkasticky dodala. "Chci vědět, jestli mám prostě zmlknout nebo ne."
Pozvedla ruku a čekala.
Jak by se jí asi žilo s ukousnutými prsty? pomyslel si Dolarhyde. I ve svých veřejných zubech by to mohl udělat snadno, jako by chroupal slané tyčinky. Kdyby se patami zapřel o podlahu, posadil se na pohovku celou vahou a obemkl jí zápěstí oběma rukama, nikdy by se jí nepodařilo včas ucuknout. Křup, křup, křup, křup, palec možná nechat.
Listopad 05, Červený drak

"Kočku Kitty můžeš zachránit od injekce tak, že jí dáš sám jed na krysy," řekl Mason.
Říjen 05, Hannibal

Docela správně, uvědomil si dr. Lecter, jak moudré od Jacka - ten hloupý skotsko-irský sklon hlavy je přece jen trochu matoucí. Když člověk ví, jak se má podívat, vidí, že jeho obličej je celý zjizvený. Na pár dalších jizev by tam ale bylo ještě trochu místa.
Září 05, Mlčení jehňátek

Starlingová se jen s velkou námahou soustředila. "Verš se mění z ,jít za Ježíšem' na ,jít s Kristem'," řekla. "V tom je jasná posloupnost - jít někam, dorazit tam, jít s někým."
"Ano, to je lineární posloupnost. Obzvlášť mne těší, že ví, že Ježíš a Kristus jsou jedno a to samé. To je pokrok. Myšlenka jediného boha, který je zároveň Svatou trojicí, je velice těžká k pochopení, obzvlášť pro Sammieho, který nemá jasno v tom, z kolika jedinců se skládá on sám. Eldridge Cleaver to přirovnává ke značce jednoho oleje Tři v jednom, a to se nám velice hodí."
Srpen 05, Mlčení Jehňátek

"Starlingová, co bys udělala? Co bys dělala, kdyby se najednou objevil a stál před tebou? Z ničeho nic. Máš to vůbec nějak promyšlený? Vrhla by ses na něj?"
"Asi bych padla na zadek, jenže pak bych se co nejrychlejc zvedla a vrhla se na ten jeho."
Červenec 05, Hannibal

V jeho obličeji se odrážely smíšené tužby; takovou měl Krendler povahu - současně obdivoval nohy Starlingové, ale nejraději by ji je zmrzačil.
Červen 05, Hannibal

"Každého si předem označíte, jestli je dobrý nebo špatný. Nic není nikdy ničí vina. Vezměte si třeba mne, agentko Starlingová. Můžete říct, že jsem zlý? Jsem zlý, agentko Starlingová?"
"Myslím, že jste destruktivní. Pro mě je to stejné."
"Zlo je jenom destruktivní? Pak jsou zlem i bouřky, jestli je to takhle jednoduché. Máme také oheň a ještě je tu krupobití. Pojišťovna to zpravidla označuje za ,vyšší moc'."
Květen 05, Mlčení jehňátek

"Když dr. Lecter v paláci Vecchio studoval Pazziův obličej a stáli u sebe dost blízko, že mohl zaznamenat i všechny čichové vjemy, věděl s naprostou jistotou, že Pazzi nemá sebemenší podezření, přestože se vyptával na jizvu na ruce dr. Lectera. Pazzi se o něj nijak výrazně nezajímal - jen v souvislosti s pohřešovaným kustodem. Potkali se pak na výstavě mučících nástrojů. Lepší by bylo setkání na výstavě orchidejí. "
Duben 05, Hannibal

"Celá záležitost ho do určité míry opravdu zajímala, ale nemělo to nic společného s jeho egem. Dr. Lecter nepotřebuje nějak konvenčně posílit. Jeho ego, stejně jako inteligenční kvocient, stupeň racionálního myšlení, ani jedno se totiž nedá konvenčními způsoby nijak měřit."
Březen 05, Hannibal

"Tu sanitku volali víckrát. Domnívají se, že Lecter si zavolal sanitku sám ještě předtím, než vystřelil, aby se tam nemusel povalovat moc dlouho. Doktor Lecter se totiž rád baví."
Únor 05, Mlčení jehňátek

"Laboratoř už to má, Jacku. Ten nápis, co nechal Lecter v míse. Čísla mezi písmeny Chiltonova jména, to je biochemie - C33H36N4O6 - je vzorec pigmentu v lidské žluči a nazývá se bilirubin. Laboratoř dále uvádí, že je to hlavní zdroj zbarvení lidské stolice."
"Báječné."
"Pokud jde o Lectera, měl jsi pravdu, Jacku. Jenom je tahal za nos. To je pro senátorku Martinovou moc zlé. Laboratoř dále říká, že bilirubin má zhruba stejnou barvu jako Chiltonovy vlasy."
Leden 05, Mlčení jehňátek

"A potom sám Raspail... zemřel. Proč?"
"Upřímně řečeno, z toho jeho fňukání mi už bylo nanic a nebavilo mne to. Pro něj to bylo to nejlepší, co se mu mohlo přihodit. Terapie nikam nevedla. Jsem přesvědčen, že většina psychiatrů má jednoho nebo dva pacienty, které by ochotně přenechali mně."
Prosinec 04, Mlčení jehňátek

"To jsou vaše kresby na těch zdech, doktore?"
"A to myslíte, že jsem si zjednal malíře pokojů?"
Listopad 04, Mlčení jehňátek

„Chcete vědět, podle čeho si je vybírá, nemám pravdu?“
„Myslel jsem, že by vás mohlo něco napadnout. Chtěl bych vědět co.“
„A proč?“
Graham tuto otázku přešel. Důvod zastavit hromadného vraha by patrně na doktora Lectera patřičně nezapůsobil.
Říjen 04, Červený drak

"Vypadá to tak," řekl Bowman. "Co si třeba podat Lectera? V psychiatrické nemocnici mají určitě nějaké drogy, které..."
"Před třemi lety na něm zkoušeli amythal sodný, když se snažili zjistit, kde pohřbil jednoho studenta z Princetonu," řekl Graham. "Dal jim recept na vynikající dezinfekční lázeň
Září 04, Červený drak

Lecter zůstal stát do té doby, než Grahama v chodbě usadili.
„A jak se má strážník Steward?“ zeptal se.
„Dobře.“
Strážník Steward rozvázal pracovní poměr poté, co viděl Lecterův sklep. Teď vede motel. O tomhle se Graham nezmínil. Měl dojem, že by Steward případný dopis od Lectera dostatečně neocenil.
Srpen 04, Červený drak